164,00 €
Soolestiku tervisekontrolliga saad põhjalikku raporti roojaproovi põhjal, mis põhineb järgmistel näitajatel:
Uurime roojaproovi järgmiste parameetrite osas:
1.) Soolestiku läbilaskvuse näitajad, sealhulgas alfa-1-antitrüpsiin ja sIgA
2.) Candida ja hallitusseened
3.) Soole bakteriaalne tasakaal (E. coli, Proteus, Citrobacter, Klebsiella, Enterococci, Pseudomonas, Bacteroides, Bifidobacteria, Lactobacteria, Clostridia, muud Enterobacteriaceae)
4.) Väljaheite pH väärtus
5.) Malabsorptsioon ehk toitainete imendumishäire soolest (Pankrease elastaas 1)
Kaasas on keele vatitampoon, et teha kindlaks, kas suus on seeninfektsiooni.
Soolestik on “teine aju” – seepärast mängib soolestiku tervis üldises heaolus üliolulist rolli.
Kes peaks testi tegema?
Enamik inimesi teab, et soolestiku roll on toidu seedimine. Tegelikult osaleb soolestik olulisel määral ka immuunsüsteemi töös. Lisaks sooled on kaetud spetsiaalsete rakkudega – epiteelidega, mis toimivad barjäärina: ei lase seedimata toidul, jääkainetel ja mürkidel jõuda verre. Soole limaskest saab aga oma ülesannet täita vaid siis, kui soolefloora on terve.
Test on soovitav järgmiste kaebuste korral: puhitus, väsimus, liigesevalud, peavalud, naha probleemid nagu rosaatsea ja akne, kaalutõus, toiduallergia.
Kuidas see töötab?
Analüüsimiseks kasutame roojaproovi, mida saadad tagasi meie laborisse uuringuteks. Kaasas on keele vatitampoon, et teha kindlaks, kas suus on seeninfektsiooni. Labori raporti saad e-mailile (inglise keeles). Testikomplekti tarne Sinuni ja edasi laborisse on tasuta. Testi tulemused saad 2 nädala jooksul pärast proovi saabumist meie laborisse.
Testide valmimise aegTulemused ja järgmised sammud
Labori raporti saad e-mailile (inglise keeles). Patoloogilisi (korrast ära) tulemusi soovitame arutada arstiga. Teise võimalusena, võite meilt osta üldisi teraapiasoovitusi koos testiga või hiljem. Vajadusel võtke meiega julgelt ühendust info@valeomed.ee
Escherichia coli
Escherichia coli on osa inimeste soole normaalmikrofloorast. Normaalse ensümaatilise aktiivsusega Escherichia coli (E.coli) – takistab oportunistliku mikrofloora teket, toodab B-vitamiine, soodustab raua ja kaltsiumi imendumist. Normist allapoole jääv tulemus võib viidata sooleparasiitide esinemisele. Kõrged väärtused on märk algavast düsbioosist.
Proteus
Proteus on koos Escherichia coli ja Klebsiellaga üks levinumaid bakterite perekondi inimese soolestikus. Proteust võib leida ka paljudes teistes keskkondades ning seda avastatakse üha sagedamini haiglates ja hooldekodudes. Teatud tingimustel võib bakter muutuda ohtlikuks ja põhjustada infektsioone.
Citrobakter
Citrobacter kuulub Enterobacteriacea bakterite perekonda ja on osa normaalsest soolefloorast. Citrobaktereid leidub sageli ka vees, pinnaes ja toidus. Seda saab edasi anda inimeselt inimesele. Mõned Citrobacter’i tüved kuuluvad potentsiaalsete enterotoksiinide tootjate hulka – sageli ilma kliiniliste ilminguteta.
Klebsiella
Klebsiella kuulub ka Enterobacteriaceae hulka. Enamikul juhtudel ei põhjusta Klebsiella ülekoloniseerimine mingeid sümptomeid. Siiski on mõned tüved, mis toodavad enterotoksiini, mis võib põhjustada kõhulahtisust. Madala tärklisesisaldusega dieet võib olla kasulik, kui Klebsiella bakterite tase on kõrge.
Muud Enterobakterid
Enterobacteriaceae suurenenud kontsentratsioon soolestikus on seotud infektsiooni riskiga. Võimalikud põhjused on: alatoitumus, seedehäired, antibiootikumid. Suur osa neist bakteritest ei kuulu normaalsesse soolestiku mikrofloorasse.
Enterokokid
Enterokokid on osa peen- ja jämesoole normaalmikrofloorast. Enterokokid iseenesest on kasulikud ja vajalikud bakterid, mis osalevad süsivesikute ainevahetuses.
Enterokokkide vähene avastamine viitab soole mikrofloora häirele ja suurenenud riskile kahjulikute mikroobide koloniseerimiseks.
Pseudomonas
Pseudomonase mikroobe võib leida nii vees ja pinnases kui ka puu- ja juurviljadel. Pudelivesi on Pseudomonase infektsiooni tavaline põhjus, kuid kõrgenenud tase võib kajastada ka varasemat antibiootikumravi.
Bacteroides
Jämesooles moodustavad Bacteroides suurima osa normaalmikrofloorast. Bakteroidide vähenenud tuvastamine viitab soolefloora häirele.
Bifidobakterid
Bifidobakterid on anaeroobsed bakterid, osa inimese jämesoole ja vähemal määral ka peensoole normaalsest soolefloorast, tagavad tervislikku happe-alus tasakaalu ja takistavad kahjulike bakterite kasvu. Bifidobakterite vähene kontsentratsioon viitab düsbioosile ja võib soodustada kõhukinnisust.
Laktobatsillid
Laktobatsillid on osa peen- ja jämesoole normaalsest soolefloorast, suurendavad organismi loomulikku vastupanuvõimet sooleinfektsioone tekitavatele bakteritele. Laktobatsillide vähene kontsentratsioon viitab soolestiku mikrobioota häirele.
Clostridium
Clostridium on bakter, mis esineb normaalselt paljude inimeste ja loomade soolestikus. Normaalsetes tingimustes eksisteerivad nad koos teiste bakteritega ja ei põhjusta terviseprobleeme. Kui mikrofloora tasakaal on häiritud, aktiveerub C. difficile, hakkab aktiivselt paljunema ja toksiine vabastama.
Kontsentratsiooni suurenemise põhjused võivad olla: tasakaalustamata toitumine, seedehäired. Erand: vanematel inimestel võib klostridiat tuvastada sagedamini ilma kliinilise tähtsuseta.
PH väärtus
Segatoidu korral peaks väljaheite pH olema vahemikus 6,2–6,8. Kõrgenenud või langenud pH väärtus väljaheites viitab häiretele mikrofloora koostises.
Candida albicans
Perekonda Candida kuulub umbes 200 erinevat liiki. Nende hulgas on kõige levinum Candida albicans. Enamikul inimestel on soolestikus normaalselt teatud tase Candidat. Immuunsüsteem, eriti soolebakterid, hoiavad aga seened tasakaalus ja takistavad seeläbi nende massilist paljunemist. Ainult erinevate tegurite kombinatsioon võib viia kontrollimatu kasvule, mis võib seejärel põhjustada mitmesuguseid sümptomeid, nagu väsimus, kaalutõus, kõhu puhitus või liigesevalu.
Candida sp.
Kõrgenenud Candida tase viitab immuunkaitse vähenemisele soolestikus, soolefloora tasakaaluhäiretele või kahjustatud limaskestadele. Candida toodab mürgiseid jääkaineid, mistõttu mõned inimesed reageerivad isegi väikesele kasvule tõsiste sümptomitega.
Geotrichum candidum
Geotrichum candidum kuulub perekonda Endomyceteacea. Seda organismi leidub mullas ja piimatoodetes, aga ka inimese nahal ja limaskestadel. Geotrichumi infektsiooni sümptomiteks võivad olla kõhulahtisus ja gastroenteriit (“maogripp”).
Hallitusseened
Hallitusseeni võime leida kõikjal meie ümber – mullas, vees, taimedel ja surnud või kõduneval orgaanilisel materjalil, organismist, välisõhust, ruumiõhust jne. Paljud hallitusseened on allergeenid ning võivad eritada ohtlikke toksiine, mis omakorda põhjustavad immuunhäireid, kroonilisi põletikke, allergiaid ja astmat, seedetrakti häireid, kognitiivseid probleeme ja neuroloogilisi sümptomeid.
Alfa-1 antitrüpsiin
Alfa-1-antitrüpsiin on ägeda faasi valk ja seda sünteesitakse maksa- ja soolerakkudes. Põletiku korral piirab ta kudede kahjustuse. Selle vabanemist täheldatakse põletikulise protsessi käigus.
SIgA
Sekretoorne IgA on immuunsüsteemi oluline osa, mis kaitseb kahjulike bakterite või viiruste eest. Optimaalne sIgA tase hoiab sooleepiteeli tervena ning on osa immuunsüsteemist. Sekretoorse IgA mõõtmine roojaproovis aitab hinnata immuunsüsteemi toimimist (lokaalselt seedetraktis). Kõrgenenud sIgA tase võib viidata tugevale immuunvastusele antigeeni või patogeeni suhtes. sIgA taseme langus viitab limaskesta immuunsuse nõrgenemisele.
Helicobacter pylori antigeen
Helicobacter pylori antigeeni tuvastamine näitab sellesse nakatumist. Helicobacter alandab happetaset maos ja samal ajal kahjustab mao limaskesta. Samuti see põhjustab mao- ja kaksteistsõrmiksoole haavandeid.
Pankrease elastaas 1
Elastaas-1( pankrease elastaas-1) on spetsiifiline ensüüm, mida toodetakse kõhunäärmes. Pankrease elastaasi 1 taseme langus viitab kõhunäärme puudulikkusele. Ebatervislike toitude söömine, ülesöömine, alkoholi tarbimine ning ravimite kasutamine võivad viia pankrease ülekoormuseni. Esmased sümptomid on tavaliselt seedeprobleemid, kuid kuna kõhuprobleemidele ei pöörata õigel ajal tähelepanu, siis pikaajaline ülekoormus ning ebatervislikud harjumused võivad viia pankreatiidini ehk kõhunäärme põletikuni.
Registrikood: 14901497
IBAN: EE307700771009868598
Aadress:
Tallinn, Sepapaja 12/1, Karl Ernst von Baeri maja | 11415, Tallinn
Arstide vastuvõtt vastavalt graafikule.
Tulemuste väljastamine
Testi tulemused väljastatakse Verisana GMbH poolt (Spitalerstraße 9, 20095 Hamburg).
Parooliga kaitstud dokument väljastatakse e-postile inglise keeles.
Kohaletoimetamine
Saadame proovivõtmise komplekti Itella Smartpost pakiautomaati.
Tellitud kodutesti pakend sisaldab:
Proovi saatmise postikulu on eelnevalt tasutud ja lisakulusid sellega ei kaasne.
Paki saatmiseks sisesta pakk ükskõik millisesse Itella Smartpost sinisesse pakiautomaati. Saadud uksekood kehtib 30 päeva.
Kuidas osta e-poest?
Valeomedi e-poest leiad Verisana koduteste.
Proovivõtukomplekti tellimiseks vali e-poest välja sobivad tooted ja lisa need ostukorvi.
Ostude eest tasumisel vali sobiva pakipunkti asukoht ning maksa kauba eest Sulle sobival viisil.
Ostu kinnituseks saabub Sinu e-posti aadressile arve.